Text-Pesni.ws » Поп » Arilena Ara - Nëntor
Постер Arilena Ara - Nëntor
0 0 00
Слушать

Текст песни Nëntor
Arilena Ara

!
  • Артист: Arilena Ara
  • Название: Nëntor
  • Лейбл: Effective Records
  • Просмотров: 57
  • Качество: 320 kbps
  • Добавлено: 19-04-2021

Слова песни Arilena Ara - Nëntor

Перевод
Lotët më janë tharë
Buza mu bë varrë
Djelli nuk me ngroh
Dielli nuk me ngrohLotët më janë tharë
Buza mu bë varrë
Djelli nuk me ngroh
Dielli nuk me ngroh

Dhimbje sa një mal
Zemra nuk më fal
Ty më nuk të shoh
Ty më nuk të njoh

Mallkuar qoftë ky muaj
Që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori më mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendarë
Nëntori më mori
Mu shua dhe ky zjarrë
Nëntori

Ishim plot me zjarrë
Muajt n'kalendarë
Kur ishim ne bashkë
Sa ishim ne bashkë

E lumtur duke qarë
Pas teje si e marrë
Gjithve ua thash
Ne dy ua thash

Mallkuar qofte ky muaj
Qe me la të vetme përgjithmonë
Nëntori më mori
Mua dashurine e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendarë
Nëntori më mori mu shua dhe ky zjarrë
Nuk e dua më këtë muaj
Nuk e dua më këtë muaj
Nentori, nentori, nentori
Vitin më të bukur shkatrroj
Vulën e hidhurr shkaktoj
Ky muaj i gjori gjitha Mi mori
Në djall le të shkoi
Ne djall le te shkoi
Nëntori, nëntori

Nuk e dua këtë muaj më në kalendarë
Nentori, nëntori, nëntori.

Nuk e dua më këtë muaj
Nuk e dua këtë muaj
Nëntori më mori
Nëntori
Mallkuar qoftë ky muaj
Që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori,
Më mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj
nuk e dua me kte muaj
Nëntori
Nëntori.
Nëntori.

Аккорды Arilena Ara - Nëntor

[Chords]
Gm G B Cm
e|--3----4----6----3----------------------------------------------|
B|--4----4----6----3----------------------------------------------|
G|--5----5----7----3----------------------------------------------|
D|--5----6----8----5----------------------------------------------|
A|--3----6----8----5----------------------------------------------|
E|--3----4----6----3----------------------------------------------|

[Intro]
Gm G B Cm
Gm G B Cm

[Verse]
Gm
Lotët më janë tharë
G
Buza mu bë varrë
B
Djelli nuk me ngroh
Cm
Dielli nuk me ngroh
Gm
Dhimbje sa një mal
G
Zemra nuk më fal
B
Ty më nuk të shoh
Cm
Ty më nuk të njoh

[Chorus]
Gm
Mallkuar qoftë ky muaj
G
Që më la të vetme përgjithmonë
B
Nëntori më mori
Cm
mua dashurinë e parë
Gm
Nuk e dua këtë muaj
G
më në kalendarë
B
Nëntori më mori
Cm
Mu shua dhe ky zjarrë
Nëntori

[Instrumental]
Gm G B Cm
Gm G B Cm
Gm G B Cm
Gm G B Cm

[Verse]
Gm
Ishim plot me zjarrë
G
Muajt n'kalendarë
B
Kur ishim ne bashkë
Cm
Sa ishim ne bashkë
Gm
E lumtur duke qarë
G
Pas teje si e marrë
B
Gjithve ua thash
Cm
Ne dy ua thash

[Chorus]
Gm
Mallkuar qofte ky muaj
G
Qe me la të vetme përgjithmonë
B
Nëntori më mori
Cm
Mua dashurine e parë
Gm
Nuk e dua këtë muaj
G
më në kalendarë
B
Nëntori më mori
Cm
mu shua dhe ky zjarrë

[Outro]
Gm G B Cm
Gm G B Cm
Gm G B Cm
Gm G B Cm

Клип Arilena Ara - Nëntor

Текст песни Nëntor

Тексты песен Arilena Ara являются собственностью правообладателей и лейбла Effective Records. Контент «Nëntor» представлен на нашем ресурсе исключительно для ознакомления и личного пользования.
All lyrics are property and copyright of their owners. All lyrics provided for educational purposes and personal use only.

Рекомендуем
Комментарии (0)
Добавить
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив